Jaki prezent dla chłopaka na Mikołajki wybrać?

Przedstawicielka płci pięknej wybierając upominek dla swojego partnera na święta powinna zadbać o to, aby produkt był związany z jego zainteresowaniami. Dobra książka jest to najlepszy prezent na Mikołajki dla chłopaka, który jest pasjonatem literatury. 

Wasilij Machanienko – “Droga Szamana”

Jeżeli partner jest prawdziwym fanem fantastyki i różnego rodzaju gier, rekomendowane jest podarowanie mu pozycji z nowego gatunku LitRPG. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to pierwsza książka z serii prekursora wspomnianego gatunku, czyli Wasilija Machanienko. Autor podjął decyzję o przeniesieniu czytelników w świat, w którym wirtualna rzeczywistość przejęła życie ludzi. Godny uwagi jest fakt, że główny bohater został przeniesiony do wirtualnego świata Barliony. Niestety musi spędzić aż 8 lat w kopalniach. 

Bernard Carlson – “Tesla. Geniusz na skraju szaleństwa”

Jak wiadomo, Nicola Tesla był jednym z najbardziej niedocenianych bohaterów w XIX wieku. Jego historia jest bowiem pełna sławy, niesprawiedliwości, a także niezwykłego geniuszu. Bernard Carlson nie tylko bardzo szczegółowo przeanalizował życie wspomnianego wynalazcy, ale również skoncentrował się na jego osobowości oraz odkryciach. Godny uwagi jest fakt, że opierał się na oryginalnych dokumentach. Ponadto autor dokładnie opisał cały proces twórczy nad każdym z ponad 300 wynalazków Tesli. Książka jest doskonałym prezentem dla mężczyzny, którego pasją jest technologia oraz historia. 

Stephen Hawking – “Krótka historia czasu”

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu ponadczasowa klasyka jednego z największych naukowców naszych czasów, czyli Stephena Hawkinga. Pozycja zda egzamin w przypadku partnera, który jest poszukiwaczem wiedzy. Warto wiedzieć, że autor poruszył tematy mechaniki kwantowej czy teorii względności.

Neil Gaiman – “Mitologia Nordycka”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Neil Gaiman jest doskonale znany z niezwykle mrocznych baśni. Świetnymi przykładami mogą być “Gwiezdny Pył” oraz “Karolina”. Interpretacja nordyckich mitów mogła jak najbardziej zaskoczyć stałych czytelników autora. Oczywiście przyjęta została fantastyczna narracja.