Aktualności

Zapraszamy na zimowy pojedynek z nudą!

Zimowy pojedynek z nudą - ferie 2020 KAMISHIBAI

Życzenia świąteczne

życzenia

Czas pracy biblioteki w grudniu

czas pracy w grudniu_

Pora zakupić świąteczne prezenty!

plakat_kiermasz

 

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

DKK Krzyżanek

Szykuje się upiorny wieczór w bibliotece!

upiór w bibliotece

Zapraszamy na „Noc Bibliotek”!

plakat

„Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece w Bogdańcu

Wrzesień to miesiąc, w którym zainaugurowaliśmy akcję „Mała książka – wielki człowiek”.  Jest to kolejna edycja projektu bookstartowego, w którym na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym będzie u nas czekać wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Pierwsze wyprawki zostały już rozdane!

mała książka

Europejskie Dni Dziedzictwa oraz Narodowe Czytanie

7 września 2019 roku, mimo deszczowej aury, odbył się kolejny już „Obywatelski spacer”. Ponownie w rolę przewodnika wcielił się pan Eugeniusz Cytlak, który przedstawił nam historyczne zakątki Bogdańca. Spotkanie rozpoczęliśmy akcją Narodowe Czytanie, w ramach której przeczytaliśmy nowelę Bolesława Prusa „Katarynka”, co wprowadziło uczestników wydarzenia w nostalgiczny nastrój przed spacerem.

Informator EDD województwo lubuskie (PDF):

edd_lubuskie

Dziękujemy uczestnikom za ogromne zainteresowanie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Obywatelski Spacer

Projekt bez tytułu

„Wieści z Bogdańca” nr 2/2019

CCI27082019

CCI27082019_0001

 

Sponsor XXIV Lubuskiego Święta Chleba:

http://www.pwik.gorzow.pl/

http://www.pwik.gorzow.pl/

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek raz jeszcze

https://www.wimbp.gorzow.pl/xvi-ogolnopolski-tydzien-bibliotek/

https://www.wimbp.gorzow.pl/xvi-ogolnopolski-tydzien-bibliotek/

Zachęcamy do przeczytania treści artykułu, który ukazał się na stronie Bibliotekarza Gorzowskiego, a który opisuje działania w ramach Tygodnia Bibliotek.

Komunikat

zamknięte

Wakacje w bibliotece

Wakacje to czas odkrywania nowych miejsc i zawierania nowych znajomości. Z Gminną Biblioteką Publiczną w Bogdańcu podróże do magicznych krain są możliwe za sprawą zaskakujących historii zawartych w książkach – wystarczy dodać odrobinę wyobraźni! Lubisz aktywną formę spędzenia wolnego czasu? Ta propozycja jest dla ciebie!

Zapraszamy serdecznie na wakacyjne zajęcia dzieci w wieku 7-15 lat. Przed uczestnikami moc atrakcji! Punktem wyjścia do każdego tematu będzie spotkanie z inspirującą literaturą, by w następnej kolejności oddać się wakacyjnemu szaleństwu w kreatywny, niebanalny sposób.

Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu zaprasza na_

 

Sprawozdanie z działalności biblioteki za rok 2018:

spawozdanie

„Czytelnia pod chmurką” w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Tylu dzieci naraz dawno nasza biblioteka nie gościła!

Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu postanowiła wpleść „Akcję Żonkile” w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W ramach wydarzenia zorganizowaliśmy spotkanie pod nazwą „Czytelnia pod chmurką”, na które zaprosiliśmy wszystkie trzy przedszkola zlokalizowane na terenie Gminy Bogdaniec. Wprawdzie kapryśna pogoda pokrzyżowała nam nieco plany i tym samym „Czytelnia pod chmurką” przeniosła się pod daszek, ale nie przeszkodziło to przedszkolakom z Gminnego Przedszkola Publicznego w Jeninie, Gminnego Przedszkola Publicznego w Bogdańcu oraz oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu, w odwiedzeniu gmachu biblioteki.

Pierwsza część spotkania poświęcona była na spotkanie autorskie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, podczas którego pisarka Małgorzata Szwajlik przeczytała dzieciom swoje wierszyki z cyklu „Wesoła orkiestra”. Natomiast w drugiej części skupiliśmy się na przybliżeniu dzieciom wydarzeń związanych z historią Żydów zamieszkujących getto warszawskie. Na nasze zaproszenie odpowiedział gość z Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta – Kamila Dzwonkowska, która wprowadziła dzieci w tę tematykę, a następnie przeczytała fragmenty bajki „Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej. Książeczka opowiada o wydarzeniach związanych z powstaniem w getcie warszawskim z perspektywy dziecka, które zostało wyniesione z getta przez Irenę Sendlerową. W międzyczasie panie rozdały dzieciom wykonane przez pracowników biblioteki papierowe żonkile, które dzięki naklejeniu na zapięcie broszki, ozdobiły ich ubranka. Na koniec wręczono pani Kamili balonowy żonkil, czym podziękowaliśmy za jej udział w tym ważnym dla naszej społeczności wydarzeniu, a każde dziecko otrzymało żółty balonik. Spotkanie zwieńczyły pamiątkowe fotografie wykonane przed gmachem biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

wąski